Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

  Запит на навчання в чеських гімназіях звучить все частіше і багато батьків хотіли б відправити свою дитину закінчувати середню школу в Чеській Республіці. Варто зазначити, що перш, ніж зробити якісь кроки для реалізації цього рішення, варто знати, що даний варіант навчання має цілу низку складнощів і є фінансово витратним, а ось практично не завжди виправданий.

  Насамперед згадаємо про те, що чеські школярі навчаються 13 років, на відміну від 11 років навчання в українських школах. Таким чином, є суттєва розбіжність кількості годин по ряду предметів, особливо, коли йдеться про точні науки. А значить шанси потрапити в хорошу чеську гімназію зводяться до мінімуму, і відкривається дорога в якісь російсько-чеські гімназії, куди Ви інвестуватимете чималу фінансову суму.

  Знання чеської мови для повноцінного навчання на момент вступу також має відповідати щонайменше хорошому рівню B1, а ідеально B2. Отже, школяру чи школярці вже у 6-7 класі слід приступати до вивчення чеської мови, щоб закінчивши 9 клас української школи він чи вона міг вільно спілкуватися та розуміти матеріал у чеській гімназії. У рідкісних російсько-чеських гімназіях навчальний процес починається російською, плавно переходячи в виключно чеську

  Наступною умовою перебування дитини на території Чеської Республіки є наявність опікуна, завданням якого буде регулярне відвідування зборів, контроль відвідуваності, вирішення різних шкільних організаційних питань тощо. Не всі добрі знайомі готові добровільно взяти на себе таку відповідальність, а на платній основі потрібно готуватися до подальших витрат.

  Далі постає питання проживання. Найімовірніше воно буде у Празі, оскільки більшість гімназій для вихідців із країн СНД перебувають саме тут. Середня вартість проживання у гуртожитку – 250 євро на місяць. Попереду 4 роки навчання, тож підрахувати витрати на проживання буде не складно. До чого ведуть усі ці складнощі, переживання та фінансові витрати? Головна відмінність полягає в основному в тому, що після закінчення чеської школи дитині не доведеться проходити процедуру так званої “нострифікації” (дивитись детально в розділі “нострифікація”) і складати іспит на знання чеської мови. в університет студент повністю адаптується до чеського способу життя та навчання.

  Не зайве буде привести статистику, яка показує, що 95% студентів з України вступають до чеських університетів вже після повного закінчення української школи, і лише 5% їдуть на навчання після 9 класу. Увага, статистика не враховує школярів, які переїжджають навчатися на основі возз’єднання з батьком чи батьками.  

  Сьогодні не становить жодної проблеми вивчити чеську мову на території України чи онлайн, а також здати мовний сертифікат та пройти процедуру нострифікації, інвестуючи в це набагато менші гроші, ніж суму за 4 роки навчання у гімназії та проживанні на території Чехії. Добре зважте всі фактори та обміркуйте, чи варті майбутні інвестиції та зусилля результату? Якщо ж Ви, все-таки, налаштовані позитивно, ми пропонуємо програму супроводу, яка включає комплексну інформаційну підтримку, а також документальний та візовий супровід дитини. У програму супроводу входить

– Комплексний інформаційний супровід кандидата.

– Подання заявки та переговори з потенційним місцем навчання (гімназією).

– Організація вступної кампанії.

– Документальне оформлення.

– Підготовка до співбесіди у гімназії.

– Підготовка до співбесіди в чеському консульстві.

– Повна візова підтримка для подання заявки на довгострокову навчальну візу.

– Консультаційна підтримка після приїзду на територію Чехії.

У вартість програми не входять: 

  • переклад та нотаріальне засвідчення документів чеською мовою
  • консульський збір за розгляд заявки на довгострокову навчальну візу
  • комплексне медичне страхування студента

  Також необхідно розрахувати витрати на одну короткострокову поїздку для проходження співбесіди в гімназії, хоча під час пандемії вона може проводитись і онлайн. Все залежить від конкретного навчального закладу.  

Оплата програми: 

  Оплата за супровід відбувається у два етапи:

1 частина – 50% при підписанні договору.

2 частина – 50% після офіційного зарахування до гімназії та перед поданням документів на довгострокову навчальну візу.

  Якщо Ви з якихось причин не зробите або відкладете свої плани на вступ на інший навчальний рік, договір без проблем пролонгується без додаткових оплат і послуга діє для Вас стільки, скільки потрібно.

  Всі деталі про курс та детальну інформацію Ви можете отримати на безкоштовній консультації онлайн або в одному з наших центрів у Києві чи Празі.